28 grudnia 2012

Zostań zegarmistrzem

Szukasz ciekawego wyzwania? Zupełnie nowego zajęcia? Masz chociaż trochę cierpliwości i chęć nauczenia się czegoś zupełnie nowego? Zostań zegarmistrzem!

źródło
Przewiduje się, że szwajcarski przemysł zegarowy zatrudni do 2016 roku około 3200 nowych pracowników. Ponadto jest to jedna ze stabilniejszych gałęzi przemysłu. W lipcu 2011 roku zanotowano rekorowy eksport zegarków w kwocie 1,97 miliardów franków! W sierpniu nastąpiło chwilowe zahamowanie (pierwsze, po 30 miesiącach wzrostu), jednak już w październiku eksport ponownie ruszył z kopyta. Kolejna ważna informacja - w roku 2011 zatrudnionych w branży było 53.000 osób, tj. o 9.000 więcej niż w roku 2005.

Zegarmistrz to nie tylko "wymieniacz" baterii w zegarku kwarcowym. Istnieje wiele możliwości dla osoby z takim wykształceniem. Więcej możliwości tu.

źródło
Informacje nt. wykształcenia można znaleźć na stronie ZeitZentrumTutaj można zapoznać się z programem nauczania.

Wymagania? Znajomość języka niemieckiego (specjalnie nie tłumaczę informacji zawartych na stronach, bo jeżeli ktoś ich nie rozumie, to musi najpierw podszkolić niemiecki), chociaż trochę cierpliwości, otwarty umysł i w miarę spokojne ręce. 
źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz